BLACK DOLL ANTIAGING

LEKELERİN GİDERİLMESİ VE GÖZENEKLERİN YOK OLMASI İÇİN BLACK DOLL YÖNTEMİ

Siyah yüzlü bebek nedir?

“Siyah yüzlü bebek “SR karbon tedavisine verilen isimdir. Nano teknoloji ile üretilen karbon tozu yüze kaplanır. Bütün gözenekler bu toz ile dolar.  Hemen akabinde 1064 nm dalga boyu lazerle atış yapılır. Karbon 1064 nm deki dalga boyunu inanılmaz şekilde emme gücüne sahiptir. Isınan partiküller patlar. Bu patlama ile yüzeyel kirler ve keratinositler temizlenir. Isı iletiminden oluşan enerji dermal tabakaya geçer. Cilt hücrelerinin yenilenmesini ve canlanmasını sağlar. Kolajen ve elastik liflerin tamiri başlar. Burada cilt kendi onarım yeteneğini kullanmaktadır. Düzenli kolajen yapımının başlaması yüzdeki çizgileri, kırıkları, batık ve gözenekleri dolduracak daha düzgün elastikiyeti artmış bir cilt ortaya çıkacaktır.

SR karbon tedavisinin sonuçları nelerdir?

SR karbon tedavisinde kullanılan lazer güçlü bir enerji ile, deri içerisine nüfuz etme kapasitesine sahiptir. Karbonun bir ara madde olarak kullanımı, lazer ışığının daha derine daha güçlü bir şekilde taşınmasına yol açmaktadır. Hedef alanda sebum yapımı dramatik şekilde düzelir. Hücre aralarındaki kolajen ve fiberler yenilenerek hücre aralarını doldurur ve gözenekler kapanır.

SR karbon tedavisi sırasında, karbondaki pigment ve cilt hızla genişleyerek ısınmanın akabinde patlayacaklardır. Yüzeydeki pigment buharlaşıp kaybolurken cilt yüzeyindeki ve gözeneklerdeki kiri alıp götürecektir. Normal dokuda ise bir hasar oluşmayacaktır. Çünkü normal doku bu dalga boyunu ememeyecektir. Sonuç güzel bir cilt olacaktır.

Genellikle bir tedavi süreci 3-6 lazer tedavisinden oluşur. İlk tedaviden sonra bile cildin siyah sarı görüntüsü ve pigmentasyonu kaybolacaktır. Cilt daha beyaz, daha parlak daha düzgün ve tonusu artmış olacaktır. İyi bakımla bu cilt 2 yıl korunabilir.

Lazer yapımı sırasında sanki ciltte karıncalanma gibi hoş bir his oluşmakta, genelde T bölgesi hariç acı hissedilmemektedir.

Tedavi sırasında SR başlığı düşük güçle kullanılmalıdır. En dayanıklı ciltlerde bile 300-320 mj 4MZ lik bir uygulamanın üzerine çıkılmamalıdır. Tedavinin başarısı seçilen güce bağlıdır ama hangi güçle kullanılabileceği hastanın hassasiyetine ve cilt tipine bağlı olacaktır.

İşlem nasıl yapılır?

 • Cilt suyla temizlenir.
 • Tedavi edilecek alana karbon jel sürülür. İnce karbon parçacıkları cildin içine nüfus ederek cildi ısıtıcaktır.
 • Gözler korumaya alınır.
 • 15 dakika kadar bekledikten sonra cilt lazerle taranır. Işığın enerjisi dermise ve karbon jelle boyanmış dokuya taşınır. Karbon jelle boyanmış doku patlayacaktır. Üst tabakadaki boyanmış doku buharlaşarak kaybolacaktır. Gözeneklerdeki kir ve üst cilt yüzeyide beraberinde gidecektir. Normal cilt dokusu bu dalga boyuna hassas olmadığı için, normal dokuda herhangi bir hasar oluşmayacaktır. Cilt beyazlaşıp parlar hale gelecektir.
 • İşlemin hemen sonrasında cilt karbon jelden temizlenmeli ve nemlendirici uygulanmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

 • SR karbon tedavisinin bir hafta öncesinde soyucu lazer veya peeling yapılmamış olmalıdır. Bir ay kadar süre içinde güneşlenilmemiş yada solaryuma gidilmemiş olması lazımdır.
 • Kullanılacak dozun gücü tedavi başarısını belirlesede, kullanılacak gücü yapılacak kişinin cilt hassasiyeti belirlemektedir.
 • Güneş alerjisi olanlarda uygulanmamalıdır.
 • Tedavinin hemen sonrasında 3-5 gün boyunca hafif irritasyon tamamen normaldir. Güneşten korumalı ve nemlendirici kullanmalıdır.
 • Geçici kızarıklık ve ödem oluşabilir, acil nemlendirilmesi ve soğuk kompres uygulanması gerekir.
 • V itamin B5,  aloe ve lavender içeren soğutucu jellerin kullanımı önerilmektedir. Bu uygulama derhal ısıyı soğutacak, kullanılan nemlendiricide metabolizmayı ve hızlı epidermal gelişmeyi sağlayacaktır.
 • Lazer tedavisi takip eden haftada tartarik asit ve alkol içeren ürünlerden kaçınılmalıdır. Sıcak su kullanılmamalı, kese yapılmamalıdır. Asitli ürünler, SPA ve sıcak fırın yasaktır.
 • Kalın makyaj yapılmamalıdır.
 • Kan sulandırıcılar ,anti oksidanlar ve alkol bir hafta süreyle yasaktır.
 • Güneş ışığından kaçınmak gerekir. En az 50 faktör güneş koruyucusu, dahada iyisi şapka ve şemsiye kullanılmalıdır.