ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ

ÖRÜMEK AĞINDA AMAÇ YÜZÜ KALDIRMAKSA KANÜLLÜ KILÇIKLI İPLİKLER KULLANILMALIDIR.

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ NEDİR?

Son yıllarda geliştirilen ve Avrupa’da sıkça kullanılan yeni bir cilt germe lifting, canlandırma ve form kazandırma tekniğidir.
İnsan dokusuna uyumlu olan, özel üretien iplerin ince bir kanül yardımı ile cilt altına yerleştirilmesine dayanan bir tekniktir. Yöntem, hücre yenilenmesi etkisi ile cilt kalitesini arttırmaktadır.

Ayrıca askı  niteliğinde kalın ipliklerde kullanılmaktadır. Bunlardan  beklenti yüzü asarak dokunun  yenilenmisi ve  yeni  yerine  yapışması şeklindedir. İpliklerin kalıcılığı  iki  yıl kadardır. Altı  ayda bir askı. İpliklerinin yanına  kılçıklı cog iplik  ekleyerek  kalıcılık süresi  uzatılabilir.

Örümcek ağı estetiği hem kadın hem erkek hastalara güvenle uygulanabilen bir yöntemdir.

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?

Organik ipliklerin vücutta bir çok uygulama alanı bulunmaktadır .
Yüzde özellikle yanak ve, kaş ve göz kapağı sarkmasında, alın germede, bozulmuş çene çizgisinin düzeltilmesinde, dudak çevresinde oluşan form kayıplarında, alt göz kapağı çevresindeki kırışıklıklarda, kaş kaldırmada, gıdının belirgin hale geldiği durumlarda, ve boyun germede kullanılabilir.
Vücutta ise sarkmış kol altları, bacak içleri, ve karın bölgesindeki cildi sağlamlaştırmak ve sıkılaştırmak için kullanılabilir.

Yüzün  içindeki  yağ yastıkcıkları  zamanla  birbirlerinden ayrılır ve aşağıya doğru kayarlar. Bu durumda yüzü  yukarıya doğru cilt ciltaltı planlarından asarak kaldırmak gerekir. Cildi gençleştirmek için kullanılan ipliklerle yüzü  yukarıya doğru kaldırmak için kullanılan iplikler  tamamen  farklıdır. Yüzü kaldırmak  için kullanılın iplikler  kanüllü cog  yani kılçıklı ipliklerdir. Kanüller  saçlı deri hizasından uygulanır. Yanak altına dek  kanül yardımı ile cilt altında ilerletilir. Üzerlerindeki tek yönlü kılçıklar  dokuya tutunur ve   iplerinç ekilmesi  ile  yanak yukarıya  doğru kalkar. İplikler  çok  uzun süre  kalıcı olabilmektedir. Eğer  yüzdeki yağ dokusunda erime  varsa mutlaka  dolgularla desteklenmelidir.

Kaldırmak için kullanılan iplikler  cog iplikler denilen özel ipliklerdir. Kılçıklıdır. Uzak noktadan  kaldırılması hedeflenen bölgenin kıyısına kadar getirilerek  kılçıkların dokuya tutunması sağlanarak iplikler  yukarıya doğru çekilir. İplikler ne kadar güçlü  ve kalın ise bu tutunma o kadar güçlü olacaktır.

AMELİYATSIZ YÜZ GERME İŞLEMİNİN RİSKLERİ VAR MIDIR?

PDO iplikler yıllardır ameliyatlarda kullanılan güvenilir ipliklerdir. Yapılan çok sayıda uygulamada ve bilimsel çalışmada herhangi bir yan etki görülmemiştir. İşlem sonrası görülebilecek ağrı, hassasiyet, morarma ve şişlik tamamen geçicidir.