N-LITE V LAZERİ

PULSE DYE ETKİSİNİ DAMARLAR CİDARINI YOK EDEREK YAPMAKTADIR.

N-Lite -V nedir ?

Damar, kırışıklık ve akne tedavisi için planlanmış “Pulse Dye Lazeri’dir”.

Damar tedavisinde üstünlüğü nedir?

Damar tedavisi denilince akla yüzdeki kılcal damarlar, telengiaktaziler, varisler, doğumsal lekeler, hemangiomlar, port wine lekeleri, rozesea gelmektedir.

Dünyada bu konuda en iyi iki lazer pulse dye lazer ve nd – yag lazerlerdir.  Pulse dye lazerin diğer lazerlere üstünlüğü ,diğer bütün lazerler damarların içindeki kanı pıhtılaştırarak etkilerini yaparken bu lazer etkisini damarı patlatarak yapmaktadır. Bu sebeple bu cihazın düzelltiği kalıcı olmakta geri dönüşüm olmamaktadır N-lite -V nin inemediği derinlikteki yerlerde  en derine inen lazer olması sebebi ile Nd- YAG lazer kullanılması gerekmektedir.

Kırışıklık, çatlak, gözenek tedavisinde diğer lazerlere üstünlüğü nedir?

Cildi iki ana katmanda inceleyebiliriz Epidermis, üst deri, dermis alt deri. Elastik lifler alt deri dediğimiz dermiste yer alır. N-lite, dermise etki ederek oradaki damar sistemini etkiler, kolajen ve yeni elastik lif yapmını destekler Cilt yenilenir,  toparlanır. Kırışıklıkların, kırık şeklindeki çizgilenmelerin  yok olmasında en etkin, en düşük yan etkili, FDA onaylı lazer, N-lite Vdir. N-lite V uygulamasından hemen sonra güneşe çıkılabilir.Etkisi dermis üzerinde olduğu için güneş bu lazerin kullanımının öncesinde ve sonrasında hiçbir sorun yaratmamaktadır. N-lite V dermis üzerine etki ile, çatlakların azalmasında, yara izlerinin silinmesinde ve sivilce deliklerinin alttan doldurularak giderilmesinde, yüzdeki açık gözeneklerin kapanmasında çok etkin rol oynamaktadır.

Acne tedavisinde etki mekanizması nedir?

N-Lite -V nin akne için kullanılan dalga boyu akne bakterisinin içindeki ışığa hassas partikülleri hedef almaktadır.Bakteri, ışığı gördükten 2ila 4 hafta içerisinde nekroze olarak ölür Bazı hassas ciltlerde bu dönemde oluşan enflamasyon bakteri ölümüne bağlıdır. Aktif acnede, pulse dye lazer lezyonların yüzde sekseninin yok olmasını sağlar. FDA onaylıdır.

N-Lite V uygulamasının öncesinde ve sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Sigara ve alkol 24 saat öncesinde kesilerek 48 saat sonrasına dek kullanılmamalıdır. Başka sebepten kullanılan ilaçlar mutlak yapacak hekimle paylaşılmalıdır. İşlem sonrasında boyun ve göz etrafı gibi yerlerde 24 -48 saat içerisinde geçen ödem gözükebilirki, bunun için işlem sonrasında bir iki kez kortizonlu bir pomad uygulanması, şişliği gidermede yeterli olmaktadır.

N-Lite-V’ nin başka kullanım alanı var mıdır?

Psöriayazda lezyonları azaltmaktadır.